emmaalee
emmaalee emmaalee
  • 18-03-2016
  • Mathematics
contestada

Erin bought 4 jars of jelly and 6 jars of peanut butter for $19.32. Adam bought 3 jars of jelly and 5 jars of peanut butter for $15.67. Find the boys of a jar of peanut butter.

Respuesta :

Khushboo
Khushboo Khushboo
  • 18-03-2016
Price of the jar of peanut butter is $2.36 and that of jelly is $1.29.
Answer Link

Otras preguntas

graph: f(x)= 3sin(pi/3)(x+3)+2find:per:amp:Hor:Vert:D:R:
Find the value of x that makes the median the given number. . . 2, 5, 4, 9, 7, x; median = 5
What three things use energy transferred by electricity?
How are differences usually settled in a democracy?
What is 5/6 divided by 3/4??
Because of isolationist opinions, Roosevelt developed which of the following strategies to help the Allies? (A) Good Neighbor Policy (B) gunboat diplomacy (C) N
Rob has 40 coins, all dimes and quarters, worth $7.60. How many dimes and how many quarters does he have?
What is three-eighths of fifty-six
Find area of the circle to nearest tenth. Use 3.14 as pi. Diameter of circle is 2.8
What is the mass of a pure platinum disk with a volume of 113 cm3? The density of platinum is 21.4 g/cm3. Give your answer in grams and kilograms.