reaps reaps
  • 20-09-2018
  • Mathematics
contestada

12 pencils cost $12.76. what is the cost per pencil

Respuesta :

talonbaker2000
talonbaker2000 talonbaker2000
  • 20-09-2018
1.063333? Makes no sense
Answer Link
LexiM97 LexiM97
  • 20-09-2018

12.76 divide 12= 1.06

Answer Link

Otras preguntas

Determine an 18% gratuity for each restaurant bill. $29.50
Which part of the diagram indicates the amplitude of the wave?
FASB Statement 124, Accounting for Certain Investments of Not-for-Profit Organizations: A. Requires that investments accounted for under the equity method be a
What region of the u.S. Was the focus of ice-breaking operations by the u.S. Coastguard in 2011?
Practicing for a telephone interview will give you confidence that you wont blow the real thing. Ask one of your parents' or a friend to conduct a mock intervie
how much does 3 go into 150
During the Siege of Savannah,
i need help I'm really struggling ​
Determine the end behavior of P(x) -3x^4+5x^3+4x -7
Mghso4.5h2O name and molar mass