bashamfarmgirl
bashamfarmgirl
21-09-2018
Mathematics
contestada
please help now with homework
Respuesta :
shane5362
shane5362
21-09-2018
the correct answer is 1.25 dollars per pound. You can check it by multiplying it with 4.16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
A two-dimensional array can have elements of ________ data type(s).
Prejudice can be not only subtle but also automatic and unconscious. This is best illustrated in studies of
What is the solution to the equation 1 over 21 multiplied by x is equal to 1 over 7? x = 3 x = 14 x = 28 x = 147 The cost of 2 bottles of ketchup is $7.96.
A local furniture store buys furniture from various manufacturers and resells the furniture to its customers. What type of marketing channel does this represent
What two nuclei are fused in the main fusion reaction of the sun? A. helium and helium B. helium and thorium C. hydrogen and helium D. hydrogen and hydrogen
Which part of the galaxy has gas with the hottest average temperature??
Which of the following statements about toddlers is usually true? A. Direction-following depends on the individual child. B. They can follow one-ste
Which undefined terms are needed to define parallel lines
How did trade contribute to the rise of the sudanic states ?
If you install the same default tracking code on pages with different domains, Analytics will count these users and sessions separately.