MoonIightXx MoonIightXx
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of plastic flower pots costs $36.86. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

$37.00 would be your answer


Tip: If the number you are rounding is followed by 5, 6, 7, 8, or 9, round the number up and if the number you are rounding is followed by 0, 1, 2, 3, or 4, round the number down.

Answer Link

Otras preguntas

what is the orbital speed of the outer satellite?
HELP PLS!!! THIS ASSIGNMENT IS WORTH 35% OF MY FINAL GRADE! I HAVE TO WRITE A BLOG ABOUT CHILDREN IN POVERTY IN THE 1800'S AND I NEED THESE QUESTIONS ABOUT IT A
seleccionar una característica de las organizaciones y de un ejemplo teniendo en cuenta la organización anterior ​
Who was John of Damascus?a) He was a bishop who supported church leaders in their ban of icons.b) He was a monk who believed the use of icons was a form of idol
1. What internal IP Address does the Firewall use?
write the equation of a line passing through the points (5,-1) and (-4,17)
Allowing students to wear what they want to school will lead them to demanding a longer lunch and shorter class time name logical fallacy
Two points of view in “it’s space settlement, not space colonization “article by Bill Nye
Aqueous hydrochloric acid (HCl) reacts with solid sodium hydroxide (NaOH) to produce aqueous sodium chloride (NaCl) and liquid water ( H 2 O) . What is the theo
Which statement best completes the diagram? cause. the monroe doctrine. effect. ?. a. europe loses power in the americas. b. the united states gains new colonie