Stasia11
Stasia11 Stasia11
  • 21-03-2016
  • Mathematics
contestada

what is a unit price

Respuesta :

barrona765 barrona765
  • 21-03-2016
It is if you add all the numbers that you have together, say 1 2 3 4 then you get 10. You then divide the number that you got by the numbers that you have added together to get that number. So the unit price is 10 divided by 4 which is 2.5. I hope I made sense....
Answer Link

Otras preguntas

What territory did spain receive at the conclusion of the seven years’ war? (french and indian war)
According to piaget's theory of cognitive development, the ability to utilize logical thought to assess abstract social problems and situations is attained duri
List and explain at least four major powers of the Legislative Branch.
Solve for perimeter and area of rectangle
__________ art was most closely associated with the french revolution.
The word “We” is as lime poured over men, which sets and hardens to stone, and crushes all beneath it, and that which is white and that which is black are lost
What are the elements of a traditional gothic novel?
Which of the following is a function equivalent to f(x) = 5(1.9)3x? f(x) = 34.29x f(x) = 5(6.86x) f(x) = 5(6.86)x f(x) = 328.51x
Your respiratory muscles contract each time you exhale. True or False
Why doesn't the ancient Egyptian Sphinx have a nose?