aliyahstar4534 aliyahstar4534
  • 17-10-2018
  • Mathematics
contestada

At the market, 8 apples cost $4, 4. How much do 9 apples cost?

Respuesta :

gloverfamily199
gloverfamily199 gloverfamily199
  • 20-10-2018

Answer: i need more information 8 apples cost $4, 4???????


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Please help fast very urgent
Is this true? And also how does the equation from y-3=3(x-4) become a positive y+3=3x-12?
EASY BRAINLIEST!!! -90 points-
PLS HELP 50 POINTS!!! also PLEASE provide an explanation or work with your answer!!! **i hate algebra >:(**Tammy graphs the function h(x) = x² + 9. Sarah gra
helpppppp plzzzzzzzzz
99 is decreased to 44
Important natural resources found in Indian Territory that contributed to the economy and development of town A. zinc, lead, oil, and silver B. lead, oil, zinc,
A recipe calls for 2 cups of flour to make a cake that feeds 8 people. You are having a party for 60 people and therefore need more flour. You go to the store a
Find the area of the shape shown below.
EXPLAIN PLEASE!! The function f(x) = -(x - 20)(x - 100) represents a company's monthly profit as a function of x, the number of purchase orders received. Which