JJISGG
JJISGG JJISGG
  • 17-10-2018
  • Mathematics
contestada

kory spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. what was the price per gallon

Respuesta :

PsychoPunch
PsychoPunch PsychoPunch
  • 17-10-2018
46.20 divided by 12 is 3.85. The price of gas is $3.85 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

how do we write 2.51 in expanded form and in word form
express the recurring decimal 0.281 as a fraction  in its simplest form. ( the '81' are the only two recurring)
How to do mixture word problems????Like: A restaurant sells large and small sub sandwiches. Rolls for the sandwiches are ordered from a baker. The roll for a la
what are the similarities between academic and personal writing and what are the differences
Sara has some oranges. She sold 40% more than she ate. If she sold 70 oranges. How many did she eat?
Why do parts of Latin America have mild temperatures even though they are located in the tropics?
Find the the simplest form of 325/1000
find equivalent ratio for 18:27 = 16:_
what is 25% as a fraction.
am nevoie de o scrisoare informala