abutler611 abutler611
  • 18-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a pound of apples cost $2.90 how much would 2.4 lbs cost

Respuesta :

03281965shell 03281965shell
  • 18-10-2018

$6.96   $2.9 x 2.4=$6.96

Answer Link
ZniperYT ZniperYT
  • 18-10-2018
6.00 dollars because you need to simply
Answer Link

Otras preguntas

A soft drink can have a diameter of 6 cm and a height of 11.5 cm. how much aluminum is used to make the can
u.s. human rights policy in the 20th and 21st centuries inked to promote human rights abroad with effoets of A. Reduce Unemployment B. Avoid Intervening in some
Which of the following is(are) the solution(s)
Write the balanced equation for the burning of nonane, c9h20, in air.
You plan to make a 400-mile trip and figure that you can average 60 mph. How long will it take you to make the trip?
"a woman and her husband, her children, her parents, her mother-in-law, her sister, a parakeet, two irish setters, a cow, and five chickens live together on a f
PQ¯¯¯¯¯¯¯¯PQ¯ has endpoints at P (-2,3) and Q (4,1). The center of dilation is (-1,4) and the scale factor is 2. What are the coordinates of the endpoints of P'
Bill is producing a poster to illustrate how to create a basic software program, and he will use the poster for a training session with his employees. Which org
How are sandbars and deltas similar?A.Both are very large and flat.B.Both are depositional features.C.Both are found within V-shaped valleys.D.Both are major fe
What was the difference between the medicare and medicaid programs