viv13141516272829 viv13141516272829
  • 18-10-2018
  • Mathematics
contestada

Anthony purchases for burgers for $4.60 based on this rate how much would one Burger cost

Respuesta :

gefuerstenau
gefuerstenau gefuerstenau
  • 18-10-2018

$4.60 / 4 = $1.15

If you appreciated my answer, please thank and brainliest me!

Answer Link
mpuam mpuam
  • 18-10-2018
One bruger would cost $1.15 dollars according to the rate. I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

In the English civil war why was the Roundheads and cavaliers named those names ?
David works at the T-Shirt Shack selling tees. The equation y = 15x - 520 represents the profit that the T- Shirt Shack makes for each T - Shirt sold where y is
What is FOIL and PEMDAS?
Which sample of nitrogen gas at STP occupies the largest volume? (A) 14 liters (B) 14 moles (C) 14 grams (D) 1.4 × 10^{24} molecules (E) 4.2 × 10^{24} molec
How is America the Land of Opportunity? Even though not everyone can get jobs or come here from other countries and work.
what happens to the perimeter when the length of a rectangle is shortened?Please help!
which of ordered pairs is not a function ? 1.) (0,9) , (9,0) , (1,2) , (3,4) 2.) (0,1) , (-1,0) , (1,2) , (3,2) 3.) (2,3) , (3,4) , (4,5) , (5,6) 4.) (2,3) , (
A concave mirror has a radius of curvature of 10 cm. Find the location an height of the image if the distance of the object is 8cm and the height of the object
How did the election of President Andrew Jackson affect the nation's Westward growth
60 is 25% of what number?