connie87 connie87
  • 18-10-2018
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 18-10-2018
60/2.5= 24. Each liter was $24.
check $24×2=$60
Answer Link

Otras preguntas

what is the name given to river or stream that flows into a main river?
Ben had a part-time job at the Fun Station. Suppose he worked 13.5 hours one week and made $81. How much did Ben earn per hour? Step 1:Write an equation you can
Buoyancy makes objects A. feel heavier. B. feel lighter. C. fly.
most animal cell membrane have proteins that pump what ions out of the cell and potassium ions into the wall
3kg of salt is add to 15kg of pure water. What percentage of the mixture is salt?
how much is 1879*567?
what type of movement do volcanoes do
flight simulators are used to train new pilots because ____.
carbohydrates will refuel your muscles after exercise.
A banana browning in the air is an example of what?