breebreehuguet breebreehuguet
  • 19-10-2018
  • Mathematics
contestada

Use division to find the price per ounce for the bulk if cranberries and the package of cranberries. Round to the nearest cent. (1 pound = 16 ounces)

Respuesta :

yulia220
yulia220 yulia220
  • 19-10-2018
It would be 16 because you never said the important information in the problem
Answer Link

Otras preguntas

Healthy physical activity brainly.
Why is it important for the immune system to distinguish “self” from “other”
safety rules for using primus stove​
Select the correct answers. Which relationships hold true for the sum of the magnitudes of vectors u and v, which are perpendicular? lu+v|| = ||1||+|| v || olu+
easy one giving brainly if correct​
distributive property of 5x 15 circle the example that correctly shows how to use the distributive property (5×10) + (5× 5)(5×10) x (5 x 5)(5x10) x (5 ×15)(5×10
math help me please n
Meditation can be done while standing? True or False
______________exercises are essentially the opposite of isotonic exercises. with __________ your muscles contract, but remain in the same position.
11. Pristine House Cleaners charges $40 plus $18 per room. Sparkle House Cleaners charges $64 plus $14 room. Write and solve an equation to find the number of r