mirandac6219 mirandac6219
  • 20-10-2018
  • Health
contestada

If a dozen eggs cost 1.35 what is the unite cost

Respuesta :

victoriadirectioners victoriadirectioners
  • 20-10-2018

0.11

Divide 12/1.35 to figure out the amount per one egg, and that is your unit cost.

Answer Link

Otras preguntas

____ waves occur when the motion o the medium is parallel to the direction of the wave...
Which statement accurately describes the presidential election process in the United States? A. A candidate can lose the popular vote but win the electoral vote
Which word in the sentence is the participle? My dog, a restless beagle, barked at the sleeping cat. A. barked B. beagle C. restless D. sleeping
PLEASEEEE HELPPPPPPPPPPPP ! What does parallel structure do for sentences? It makes them more interesting and difficult to understand. It makes them more intere
Which ruler conquered the Persian Empire, Egypt, and Mesopotamia? A: King Phillip II B: King Leonidas C: Alexander the Great D: Pericles
The US pop star Michael Jackson would be most closely associated with which of the following developments?
Why was the Warsaw Pact created?
The U.S.-installed government in Afghanistan is considered by most political analysts to be
The social consequences of environmental issues and pollution are often what? Indirect Easy to solve Clear in their effects Unrelated to cultural values
so i really suck at math. How do I find the area of a shape if it is not a perfect square, circle etc.?