bpiwowar19
bpiwowar19 bpiwowar19
  • 16-11-2018
  • Mathematics
contestada

if 6 bananas cost $2.04.How much would 10 bananas cost?

Respuesta :

sadhika06 sadhika06
  • 16-11-2018

3.40 hope this helps :)))))))))))))))

Answer Link
mlena0928 mlena0928
  • 16-11-2018

I think its $3.40. If you divide 2.04 and 6 then you multiply the answer of that to 10.


Answer Link

Otras preguntas

For the first time in five years California authorities have issued a first stage smog alert, warning people in some areas of unhealthy levels of ozone in the
Whats harder to catch the faster you run?
Which of the following is a correct statement about an organism and its environment? A. The gastrovascular cavity provides the nutrient exchange surface in mamm
what characteristic best describes the jet stream
What are vessels that carry blood to the heart called?
What does -including but not limited to- mean? My school handbook is saying this about dress code: (including but not limited to tank tops, spaghetti straps, ha
A wave has a wavelength of 30 mm and a frequency of 5.0 hertz. What is its speed?
How many bones are there in human body? 206 or 209? break up pl.like chest,arms,face or head?
Mrs.Feinstein recorded the weight, in pounds, recorded of each of her 8 great-grandchildren. Her data are shown. 10,70,82,85,85,90,98,100 Which measure of dat
A person who's underweight A. has a decreased ability to fight off disease and poor growth. B. cannot participate in exercise because of an increased risk of in