sajoh189 sajoh189
  • 16-11-2018
  • Mathematics
contestada

Kristine buys a 4-ounce bar of baking chocolate for 3.76. What is the unit price per ounce?

Respuesta :

UnicornRRC
UnicornRRC UnicornRRC
  • 16-11-2018

I am pretty sure the answer is 1.

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is a protein? A. Table sugar B. Sunflower Oil C. Collagen
The members of the president’s cabinet are called his __________.
In the Mayflower Compact, why do the Pilgrims promise “all due submission and obedience”? A. to show that they will remain servants of God B. to show that they
A paramecium feeds on organic matter in a pond. How does it capture food? A.) using flagella B.) using cilia C.) using pseudopodia
In which situation would you opt for a car lease? A. You don't like to drive, and would prefer the services of a driver. B. You want to buy a car, and keep it
Two objects, A and B, each of mass 0.22 kg, are moving at 0.52 m/s directly toward each other. A completely inelastic collision occurs and both objects stop. Wh
If Y=2X^2-4X-5, what is the value of Y when X = -3?
6 times the sum of a number and 5 is 16
Water returns to the atmosphere by which biological process? A. transpiration through leaves B. evaporation from water C. release by bacteria D. photosynthesis
To which skeletal system does the sternum belong? a. spongy skeleton b. compact skeleton c. axial skeleton d. appendicular skeleton