ambercarmenv ambercarmenv
  • 19-11-2018
  • Mathematics
contestada

vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together the balls cost $35.99. About how many much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

awrinkleintime31
awrinkleintime31 awrinkleintime31
  • 24-11-2018

35.99/15.6= 2.30705128205

The paint balls cost about 2$ each



Answer Link

Otras preguntas

whats the more precise measurement from the pair 54.1 and 54.16
How was tavern culture critical to the growth of revolutionary sentiment in the colonies?
Right now could you help me on my rounding the nearest hundred
What is the word form of the number 602,107?
homer has 24 more marbles than lisa. lisa has 105 more than bart. if the three of them have 324 marbles in total, how many marbles does each of them have?
Jane walk 4 miles each week for one month how many miles does she walk altogether
How does Australia's per capita income compare to that of the rest of the world?
Does geography still affect people today? Explain
Which word best completes the analogy? Health-related fitness is to health as skill-related fitness is to _____.
Find the greatest common factor of 12,18,26