weitz257 weitz257
  • 19-11-2018
  • Mathematics
contestada

If each pound of beef cost $2.59 how much does 3 1/4 pounds cost ?

Respuesta :

katewhaley
katewhaley katewhaley
  • 26-11-2018

Answer:

$8.35

Step-by-step explanation:

2.59*3 = 7.70

2.59/4 = .65

7.70+.65= $8.35

Answer Link

Otras preguntas

Please help from 3 -5
when taking notes highlight all of the following except
Multiply (1.2 ⋅ 1028) ⋅ (3 ⋅ 10−19). Express the answer in scientific notation. a) 3.6 ⋅ 109 b) 3.6 ⋅ 1010 c) 36 ⋅ 109 d) 36 ⋅ 1010
what happens before mitosis starts
During the dust bowl wind deposited surface minerals in a new location by what?
Why would a lord face at least as much danger from invaders as a peasant would?
Evaluate. −2(5)(−1) 2
which of the following sentences contains an indefinant pronoun
What is the primary conflict in jane?
what is the gcf of 12 35 15