sweekes03 sweekes03
  • 16-12-2018
  • Mathematics
contestada

A 2 -ounce box of cornflakes costs 4.59.

Respuesta :

Ashleyburnett81
Ashleyburnett81 Ashleyburnett81
  • 16-12-2018
the unit rate for the first question is 0.19 ounce. the second one the unit rate is 0.16 the 36 ounce is the better buy.
Answer Link

Otras preguntas

A taxicab charges $1.75 for the flat fee and $0.25 for each mile. write an inequality to determine how many miles eddie can travel if he has $15 to spend. $1.75
Most studies of the health hazards of drugs compare the health of _____________ with ________________.
Cuánto es X + 32=40 ????:)
The small rooms in catacombs, _______________, were frequently plastered and painted. a. loculi b. lunettes c. cubicula d. ceilings
To respond to the "debate" in the article about europes possibilism as presented by paul kennedy and lewis and wigen. who do you agree with? what additional inf
Which molecule does not contain hydrogen bonding intermolecular attractive forces?
In the conditional statement: if you sit too close to the television, then your vision will deteriorate. the hypothesis is:________
A band marches 2 1/2 miles in 1 2/3 hours at a juneteenth parade. They march at the same rate in a fourth of july parade for 1/2 hour. How far does the band mar
What action should the practical nurse (pn) implement to reduce the risk of infection for a client who is receiving topn?
3. The circle given by (x+10)² + (y + 8)² = 49 is shifted left 3 and its radius is doubled. What is the center and radius of the new circle?