ddiamond
ddiamond ddiamond
  • 18-12-2018
  • Mathematics
contestada

If 5 apples cost $.95, what is the cost of 12 apples ?

Respuesta :

k3nna00 k3nna00
  • 19-12-2018

Answer: 12 apples would cost $2.28


Answer Link

Otras preguntas

Hitler said that he would be known as the of them all.
To draw a Lewis structure, it is not necessary to know The length of the bonds. The types of atoms in the molecule. The number of valence electrons for each ato
What Literary devices are used in the phrase "every pencil meant a sacrifice”. Please explain!
Find the midpoint of the line segment with end coordinates of:(-3, -1) and (4, -5)Give coordinates as decimals where appropriate.​
Answer each of these 5 questions
A. Choose the right option:1. Raja cannot offer prayers in the local templebecause he is a Dalit. This is an example ofa) diversityb) discriminationc) tolerance
Two cemented walls are parallel to each other. A ladder is placed touching the top of the two walls and is inclined at an angle of 30 degrees. If the walls are
Help me I dont get this
If demand for reserves is predected to increase temporarily, the manager of the trading desk at the New York Fed bank will likely conduct ________ open market o
Name two policies that helped ease the shortage of farm workers in ww2.