adrian1395 adrian1395
  • 20-12-2018
  • Mathematics
contestada

If Petrol cost 1.20 per gallon how much would 5 3/4 cost?

Respuesta :

aumbhogade aumbhogade
  • 20-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation:

1.20 x 5.75

=$6.90


Answer Link

Otras preguntas

Complete the equation of the linear function. y=__x + __
One example of a chemical in food that is not a nutrient is
cos(sin^-1(24/26) Use a sketch to find the exact value of the following expression
which is one function of steroids?
Which of the following is a composite number? A.87 B.31 C.59 D.41
Which is an example of extrinsic motivation? exercising because it feels good and you enjoy it buying a new pair of shoes because your favorite sports player we
Phase, color, and ductility are all examples of what type of property?
aubrey buys 3 pens and 5 pencils for $15 she may also buy 4 pens and 6 pencils for $19 how much does one pencil cost
what sentence is the topic sentence of the paragraph?
The second step in the process for factoring the trinomial o2 5x 36 is to