lizzie196 lizzie196
  • 17-01-2019
  • Mathematics
contestada

How do I solve this?

How do I solve this class=

Respuesta :

LxVELY
LxVELY LxVELY
  • 17-01-2019

Answer: $3.00

Well, first, you'll need to add $1.50 four times. You'll have $6.00. So, two pairs of scissors cost $6.00. Then, you divide $6.00 by 2.

Answer Link

Otras preguntas

What are the three basic elements of plot in a narrative writing?
Which of the following started conflicts between Americans and the Plains Indians during the 1840s?
what industry was most affected by the refrigerated railcar
Find the range for the measurement of the third side of a triangle, x, given the measures of the two sides: 5m and 11m.
Which of the following statements about child development theories is true? A. They're difficult to verify, even with contemporary research methods.
which of the following is a difference between judaism and christianity?
A ship travels 10 miles from Point A to Point B, makes a turn of 112, and travels 16 miles to Point C. If the ship travels directly from Point C back to Point A
_______________ was the respected teacher of Alexander the Great. A. Plato B. Aristotle C. Socrates D. Anaximander
What’s the difference between nonrenewable and renewable energy sources? Is biomass a renewable energy source?
PLEASE HELPP TIMED Jaiden worked out his homework problem below. Choose the statement that best describes his work.  Solve for x in the diagram below.  step 1: