lizzie196 lizzie196
  • 17-01-2019
  • Mathematics
contestada

How do I solve this?

How do I solve this class=

Respuesta :

connorhilliker
connorhilliker connorhilliker
  • 17-01-2019

Answer:

it would cost $3.

Step-by-step explanation:

$1.50 times 4 = $6

$6 divided by 2 is $3.

Answer Link

Otras preguntas

s. They are planning a surprise birthday party for another mutual friends write a email​
Pls Help For quiz......
Question 20 (1 point) Which element does environmental health include? trust meditation carbon footprint reduction communication skills
Your friend Alex has won a scholarship to study abroad. (Congratulations!) Alex has only 8 weeks to earn enough money to buy a plane ticket, and he wants to wo
2. Analyze What does the dialogue between Sergei and the goldfish reveal about their relationship?
The magnet on the right is moved toward the suspended magnet on the left. Which statement describes the interactions of the magnets in terms of their magnetic f
What is m∠2 + m∠3? Explain. Two lines and two line segments. Lines A B and C D are parallel horizontal lines with point C directly below point A and point D dir
In the poem knock knock How does the action of knocking evolve throughout the poem? Does it represent the same thing in the ending as it did in the beginning?
The function h is defined by the following rule. h(x) = 3x+2 Complete the function table. -4 -3 2 3 5
gave me a fiction story but does not have too but fast