Megan buys a 2-quart bottle of juice for $2.56. What is the unit rate of the cost of the juice?

$0.04 per fluid ounce

$0.64 per fluid ounce

$10.24 per fluid ounce

$0.32 per fluid ounce

EXSPLANE