katie9960 katie9960
  • 17-01-2019
  • Mathematics
contestada

Six donuts cost a total of $3.54 what is the cost for one donut

Respuesta :

aboylanp6zv98
aboylanp6zv98 aboylanp6zv98
  • 17-01-2019
all u needed to do is divide 6/3.54=0.59
Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to this equation? 16x - 8x - 12 = 24 + 20
how might involvement in a large scale war influence the united states
Beacouse the silt dirt particles in muddy water eventually settles out the muddy water is a what?
How did southerners avoid giving former slaves the right to vote?
A family wants to fence a rectangular play area alongside the wall of their house. the wall of their house bounds one side of the play area. if they want the pl
Which U.S. region receives the most precipitation?
What are the rates of change for each one and are they proportional?
following world war 2, the United States opposed the economic system of the Soviet union and it's allies because this kind of economy?
The scale on the map is 1 cm 12 km find the actual distance to the kilometers for the given lengths of the Map a )4 km
A monopolistically competitive firm may earn abnormally high profits in the