Respuesta :

Answer:

10*2.299= $22.99

Step-by-step explanation:

N/A

Answer:

$22.99

Step-by-step explanation:

To find the total cost, take the number of gallons time the price per gallon

total cost = 10* 2.299

                =$22.99