bel6848
bel6848 bel6848
  • 18-02-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Bananas cost $1.00 for 3 pounds. How much for 1 pound?

Respuesta :

helpasapty helpasapty
  • 18-02-2019
this is really hard but i think it is about 33 cents per pound of banannas
Answer Link
dylinbrass
dylinbrass dylinbrass
  • 18-02-2019

0.333333333 US$

Hope i could help!

Brainiest plzzzz

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLZZ, ASAP!! What types of barriers might prevent trade between countries?
Anyone know where I can find the answers for these type of selection tests?
3. Name one body of water that borders the USSR?​
PLEASE HELP!!!!! Fill in the both blanks: In skeletal muscle, DHP receptors are found in the____ membrane, while ryanodine receptors are found in the____ membra
Consider △BTW as pictured below. Find m
which of the following articles of the US Consitution created the executive branch
Am I correct?? If not please correct me
How many lauguages are in the world
A cube has a surface area of 216 square centimeters. What is the length of each side of the cube?
Caroline uses 20 N of force to move a box of books 10 m. How much work did she do?