tikka61 tikka61
  • 18-03-2019
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for something that is $3.68 for 16 ​

Respuesta :

awalrus10 awalrus10
  • 18-03-2019

Answer:

$.23

Step-by-step explanation:

3.68/16

Answer Link
clickbaitdxl
clickbaitdxl clickbaitdxl
  • 18-03-2019

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

3.68/16 = .23

Answer Link

Otras preguntas

why do visible structures such as fins, beaks, and tails, look so different on different organisms?
6/(x+1)-5/2=6/(3x+3)
how long is a red blood cell
Choose the correct relative pronoun. This is the man _____ helped fight the fire. who whose whom what
Cause and effect on Charles X tries to set up an absolute monarchy in france
each kit to build a castle contains 235 parts.how many parts are in 4 of the kits
Which two men explored the Louisiana Territory in the early 1800s? 1.William Clark and Thomas Walker 2.Meriwether Lewis and William Clark 3.Daniel Boone and Tho
Modern fax machines use _______ to transmit text. A. computers B. lines C. sensors D. drums
What is 16 divided by 5/8
Compatible numbers to find two estimates 59/413