marissaherron2005 marissaherron2005
  • 20-03-2019
  • Mathematics
contestada

Benny bought a soft drink for three dollars and four candy bars. He spent a total of twenty - three dollars. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

LoLomagg LoLomagg
  • 20-03-2019

Answer:

5.75

Step-by-step explanation: eat the mf candy bar hot dang

Answer Link

Otras preguntas

A chunk of silver has a heat capacity if 42.8 j/*c. If the silver has a mass of 181g, calculate the specific heat of sliver.
What are some solutions for Ukraine considering current situation?
solve the equation using any method 5x²-7x-6=0
A retailer buys a radio from the wholesaler for $75.00. He then marks up the price by 1/3 and sells it at a discount of 20 %. What was his profit on the radio (t
the first number in a multiplication problem is called the
what is a fleet of warships called
What role did the press play in rallying America support for a war in Cuba?
what is the life cycle of the blue shark
what is a fleet of warships called
What role did the press play in rallying America support for a war in Cuba?