sheri72374 sheri72374
  • 21-03-2019
  • Mathematics
contestada

A 20 oz soda cost a $1.40. What is the unit rate for the soda. Explain what unit rate mean

Respuesta :

hope12015
hope12015 hope12015
  • 21-03-2019

A unit rate is a number that compares to one unit of something.

Answer Link

Otras preguntas

Need help with this!!!
which number line represents the solution set for the inequality ? HELP PLEASE
phân tích yếu tố ảnh hưởng trực tiếp đến cơ sở tự nhiên và xã hội của lý ngừơi
I need solution fast plesss​
367 chia cho 1234 bằng bao nhiêu
Identify the 3D shape shown below
What is binomial expansion
tìm một chữ số tận cùng của 2^20
i neep to help !!! pls
Let’s Say I Left The House At 11:32 And Then I Came Back At 1:42, How Many Hours Have I Been Gone. Example: 1hours and 20min Just an example not the answer ^