25stowen 25stowen
  • 21-03-2019
  • Mathematics
contestada

In 4 hours the bake sale earned $84.48
What is the unit rate?(money per hour)

Respuesta :

vithaoli8n
vithaoli8n vithaoli8n
  • 21-03-2019

Answer:

$21.12 per hour

Step-by-step explanation:

A unit fraction is a fraction over one

Divide 84.48 by 4

Answer Link
Mathsisgreat Mathsisgreat
  • 21-03-2019

Answer:

21.12

Step-by-step explanation:

84.48/4

Answer Link

Otras preguntas

How do you solve 5q-7=2/3?
M-4=2m how to solve this
Find the genus and species of a living or extinct organism
Antifederalists criticized the Constitution as...
11 more than y please help
The Triangle Trade route is an example of a trade system that __________ created to __________ with Spain and France in the West Indies.
why might you want to use the commutative property to change the order of the intergers in the following sum before adding?-80+(-173)+(-20)
What is the answer to this problem? Would you expect the relationship between the number of 50-meter laps Trevor swims and the time it takes him to swim those l
The area of a rectangle is the product of its length and width .Suppose the area of a rectangle is 24 in 2.What are the possible whole number measurements of it
What is two other forms to the number 100,203