rockawaybabe2007
rockawaybabe2007 rockawaybabe2007
  • 16-04-2019
  • Mathematics
contestada

A paper clip is 7/8 inches. Each paper clip is $0.03. Lined up together they add up to 56inches. How much will it cost

Respuesta :

smitharianna008 smitharianna008
  • 16-04-2019

Answer:

The answer is $1.68 because 56 times 0.03 is 1.68

Answer Link

Otras preguntas

literally translate this: Pater Tiberis (personification of the river) alveum in quo positi erant ad locum siccum portavit, lupa eos nutrivit, et pastor benignu
In sea floor spreading molten material rises from the mantel and erupts to where ?
Which type of scientific statement is defined as the statement of fact that is generally excepted into be true in universal because it has always been observed
you pay $2.76 for 6 bagels. what is the unit price? a) $0.46 per bagel b)$0.48 per bagel c)$0.52 per bagel d)$0.44 per bagel
On your math quiz, you earn 5 points for each question that you answer correctly. In the equation below, x represents the number of questions that you answer co
Which statement describes the importance of Valley Forge to Americans during the Revolutionary War?
A cone has a radius of 200 m at its base. The cone is 50 m high. How much space is inside the cone?
Vreau si eu in franceza ce se vede in imaginea aceasta!! E urgent
EXTREME HELP!!!!
Last year my family decided to put on a play It was A Great success . 200 people attended and we earned a total of 800 . If adults tickets cost 4 and children c