fireskull2006
fireskull2006 fireskull2006
  • 16-05-2019
  • Mathematics
contestada

Box macaroni and cheese $1.20 for 5.5 ounces = $____ per ounce Question 1 options: 0.22 0.24 1.20

Respuesta :

Stipuddude
Stipuddude Stipuddude
  • 16-05-2019

Answer:I believe the answer is $0.24

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 16-05-2019

Answer:

0.22.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

evaluate the function when x = -1, 0, and 4. g(x) = x squared + 1
As part of the effort to ease the tensions, the united states and the USSR signed treaties to put limitations on the numbers and kinds of nuclear missiles each
Does anyone know how to do this ?!?
Philip pays $1,620 in rent every month. This amount is $120 more than twice what his brother Paul pays for rent. How much does Paul pay for rent?
What was th goal of the crusades ? A. To convert Muslims in the Middle East to Christianity. B. To retaliate against Jews who had captured Jerusalem. C. To driv
By which would you multiply 5/7 to find the equivalent fraction10/14 ?
10 A group of students is arriving from South America to spend three weeks in your community this summer. Write a few recommendations for them. Follow the model
How do you factor x³+8? I know how to factor normally, but not this.
Beau’s recipe goes granola bars call for 3 1/2 of oatmeal . He only has 1/6 cup scoop. How many scoops of oatmeal will he need for the recipe?
What is the answer to this