27care
27care 27care
  • 17-05-2019
  • Mathematics
contestada

lf 4 pounds of birdseed cost
$6.95, about how much does 1 ounce
cost?
​

Respuesta :

yasminargueta107
yasminargueta107 yasminargueta107
  • 29-10-2020

Answer:

$1.01

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I WILL GIVE BRAINLIEST!!
Describe the population density in the Middle East
please help, this is very urgent!!! no links please, and also if ur answer is correct I'll give brainliest!!!! ​
Write about friendship on 100 words​
can some body answer the 4 questions? cuz number 1 is done!​
write the mixed number 9 and 1/12 as a decimal
Which values are solutions to the inequality below? Check all that apply.x² < 64​
Once the Supreme Court
Help guys I only have 18 minutes left!!!!!!
why did californios and mexicans go to court