8252740 8252740
  • 20-05-2019
  • Mathematics
contestada

The total cost of renting a movie for different numbers of days is shown in the table.

Which equation was used to create this table?
look at this table

Respuesta :

Lostboyfromneverland Lostboyfromneverland
  • 23-05-2019

Can you post a picture so I can help you?

Thanks,

            Ambitous.

Answer Link

Otras preguntas

A store sells apples and oranges. Apples cost $2.00 per pound, and oranges cost $3.00 per pound. Jenny purchased 1 pounds of apples and 2, pounds of oranges. Ho
How can networking help you get a job? A. Your name can travel further outside your circle. O B. You can receive a recommendation. C. You can be put at the top
What is an estuary help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What is the author’s emotional state regarding his circumstances, and how does he approach his situation? Use ideas that are directly stated and ideas that you
Jackson's new car gets 13 miles more to the gallon than his old car.
A pound of chocolate costs 8 dollars. Maria buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Maria pays
How does the size of Texas contribute to its diverse geography?
what is this p + 1 = 10
1.311666666666667 To the nearest cent
Find the difference between 7/10 and 14/15 .