yourbabyneedshelp
yourbabyneedshelp yourbabyneedshelp
  • 17-06-2019
  • Mathematics
contestada

Please help guys I don’t get it thank you so much to whoever answers :)

Please help guys I dont get it thank you so much to whoever answers class=

Respuesta :

robert20000 robert20000
  • 17-06-2019
The easiest way to find the cost of one marker is to divide the cost by number of markers.

6 / 20 = 3 / 10 = 30 cents.

Let’s check our answer.

$0.30 x 20 = $6

30 cents is the correct answer.
Answer Link

Otras preguntas

Please help! Will give brainly 50 points!! Write 4 sentences using Imperfect tense. Use 2 regular verbs and 2 Irregular verbs.
Given: f = {(0, 1), (2, 4), (4, 6), (6, 8)} and g = {(2, 5), (4, 7), (5, 8), (6, 9), (7, 5)} Complete the ordered pair below for the function shown. (4,__)
first to answer will be the brainliest i need the answer ASAP
When the subject of a sentence performs the action in the sentence, the verb in the sentence is in the ____. a passive voice b past tense c active voice d
HURRY PLEASE! NEED HELP! To ensure you are aware of any subject that might be on a test, the best strategy is to a. Ask someone who took the test earlier in the
Please help asap 25 pts + brainliest to right/best answer
PLEASE HELP SEMESTER ENDING Fill in the missing angles for the image
an impact that the plague pandemic also known as the black death had on the people of england in the 1300s
which graph show the function f(x)=x^2 after applying the rule 1/3 f(x)?
Find the area of the trapezoid.