yourbabyneedshelp
yourbabyneedshelp yourbabyneedshelp
  • 17-06-2019
  • Mathematics
contestada

Helppppp please I don’t get it

Helppppp please I dont get it class=

Respuesta :

GamingGoddess
GamingGoddess GamingGoddess
  • 17-06-2019

Answer:

Apples

Step-by-step explanation:

To find the cost per pound you need to divide the amount of money by the amount of apples: $6/5 which equals $1.2 or $1.20

Answer Link

Otras preguntas

4. The formula for the area of a triangle is A = { bh. Which expression represents the area of a triangle in which the base (b) is 5 units more than its height
3 Meg found another treasure between -14 feet and 1 -22 feet. Where was that treasure?​
Example of nouns whose gender must be memorized because they don't follow the rules.
A strawberry plant produces an underground stem called a stolon/runner. At the other end of the stolon is a new strawberry plant. This is an example of which ch
1 Determine the wavelength, frequency, and amplitude for each wave. 2. Sprays as Summarize it! c The Time Elapsed: 45 D -0.5 m 10 m 15 m 20 m 0.5 m I. 0.5 m
_7. Multilateralization refers to a. The many layers of government security one must go through to work in private security b. The equalization of private secur
Why is it that the Versailles Peace Treaty can be considered a lost opportunity?
12m = 84.72 I’m confused
Why is still water an ideal environment for the formation of mold and cast fossils? A) Sediment builds up over organisms. B) Sediment turns organisms into rock.
If John has drank three drinks per day how many will he have drank in 3 day's?