sophie123madden sophie123madden
  • 19-06-2019
  • Mathematics
contestada

Each unit cost 14p, how much would 942 units cost?

Respuesta :

romyknight
romyknight romyknight
  • 19-06-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

1 unit = 14 pence

and

1 times 942 = 942 so 14 times 942 = 13,188

therefore

942 units cost £131.88!!hope it help:):)

Answer Link

Otras preguntas

You are traveling on the interstate highway at a speed of 65 mph. What is your speed in km/h? The conversion factor is: 1.0 mph=1.6 km/h.
40 cats 20 dogs what is the ratio from cats to dogs
What is one way to appeal pathos? A. By drawing a conclusion that is based one specific circumstances B. By choosing language that has powerful rhythms C. By i
Cabinet members are responsible for passing laws. making policies. proposing bills. giving speeches.
(1)Big snapping turtles don't get to weigh so much without eating a lot of food. (2)Here's how they do it: (3)Most snapping turtles float, or lie motionless on
is lactic acid an ionic or molecuar compound
Before buying an existing business, you need to identify if the business’s problems can be fixed? true or false
Which statement from the dissenting opinion of Tinker v. Des Moines court decision best supports the reasoning that the conduct of the student protesters was no
Which of the following should workers do to help StaySafe when working around silica dust? A.Avoid air monitoring or training programs offered by an employer. B
Wha is the nth term of 2 5 8 11 14