duhhitse
duhhitse duhhitse
  • 20-06-2019
  • Mathematics
contestada

Help me please !!!!!

Help me please class=

Respuesta :

dudecomeon dudecomeon
  • 20-06-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link
choixongdong
choixongdong choixongdong
  • 20-06-2019

Answer:

$319.50

Step-by-step explanation:

Equation:

y = 35.5 x

x = # of months

y =  total cost ($)

Plug in x = 9 into the equation

y = 35.5 (9)

y = 319.50

Answer

Missing value : $319.50

Answer Link

Otras preguntas

What led to the acquisition of Florida for the United States?
How to start learning c++?
The arcade sells individual tokens for .25 each. If a package contains 25 tokens, how much would you save by buying a package of 25 tokens instead of 25 individ
what happens when particles vibrate?
In the new cities of the 1800s, streetcars were to the suburbs and residential neighborhoods as glass and steel were to A. palatial mansions of the rich. B. f
20x+5y=-15 solve for y
What were the eastern,western, and nothern boundaries of Egyptian settlement
Jim spent $46.16 on some mulch and one shovel. Each bag of mulch costs $3.49 and the shovel cost $14.75. How many bags of mulch did Jim buy? Write and solve
To Kill A Mockingbird Chapter 20Mayella has committed crimes against Tom and against the state (false accusation, lying under oath, even "murder" of an innocent
DJ spent $227.40 on plumbing supplies. He bought pipe that cost $6.75 per foot and a wrench set that costs $45.15. How many feet of pipe did DJ buy?