Ls743 Ls743
  • 16-09-2019
  • Mathematics
contestada

.
(a)
A shop sells video tapes for £2.50 each.
What is the cost of 16 video tapes?

Respuesta :

kendalsienko12
kendalsienko12 kendalsienko12
  • 16-09-2019

Answer: £40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At the end of the camping trip there were multiple opened bags of marshmallows. There was a quarter bag, 2 half bags, and 3 bags that were three quarters full.
Please help, brainliest if correct
What is a theme of a story of a poem? * The plot/what happens in the story The subject or topic of the story An insight about life readers can identify with aft
Which of the following do certified midwives and certified nurse midwives have in common?
2 1/3 - (-5) Please solve
The author advances the plot through the use of the narrators
A pie costs $12.55. If it has a diameter of 12 inches what is the cost per square inch of the pie.
I really need help with this French!
any body got advice 4 me on guys who play tooo muchhhh
Which line from the poem “Birches“ best develops its nostalgic tone? A. “And so I dream of going back to be." B. “When I see birches bend to left and right" C