David368 David368
  • 18-09-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for:
5. $15 for 3 shirts​

Respuesta :

lauparada718 lauparada718
  • 18-09-2019

Answer

$5 for every shirt

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help with number 4 please
The larger leg of a right triangle is 3cm longer than its smaller leg. The hypotenuse is 6cm longer than the smaller leg. how many centimeters long is the small
If 5x + 15 is greater than 20, which of the following best describes possible values of x ?a) x > 5, b) x > 3, c) x > 1, d) x < 5, e) x < 1
what are the different types of war poetry?
how do i write a myth?
How do jellyfish reproduce?
which is more important,friendship or justice
a new motor home costs $89000. It is expected to depreciate 9% each year.Find the value of the motor home in 4 years.
what is a fallacy of reasoning?
what are couplet poems?