ChrisPChicken213
ChrisPChicken213 ChrisPChicken213
  • 18-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write the ratio as a unit rate. $60 for 12 months

Respuesta :

oofydedm8
oofydedm8 oofydedm8
  • 18-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:mybe you divide yah ill try dividing

5

Answer Link
jadariley jadariley
  • 18-09-2019
$5 per every month :)
Answer Link

Otras preguntas

What's the country above the U.S.A.? A.) Greece B.) China C.) Spain D.) Canada
(1 pt) Here is a picture of a cube and the net for this cube. What is the surface area of a cube that is 14cc A. 196 cm² B. 504 cm² C. 1,176 cm² D. 2,744 cm²
Which word in the sentence is a noun of direct address? Chefs, choose your ingredients.
What significant civil rights legislation did the federal government pass in 1990? the Equal Rights Amendment (ERA) the Civil Rights Act the Voting Rights Act t
Why is history open to ongoing and changing interpretations
What approach would a cultural historian take to the Cuban missile Crisis?
describe the steps involved in inhalation and exhalation
State how the sun transfers energy to earth
How many fourths are in 4 1/4? Use your answer to rewrite 4 1/4 in the form ?/4
Why are the 1920s known as the Roaring Twenties? It was a period of rapid economic and social transformation. It was a period when government was rocked by scan