151463
151463
18-10-2019
Mathematics
contestada
10 apples for 3.50 how much is the cost per apple
Respuesta :
cam5639
cam5639
18-10-2019
.35 cents if you divide $3.50 by 10 you will end up with .36 cents
Answer Link
LittleSongBird
LittleSongBird
14-10-2020
Answer:
The answer is .35 or 0.35
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
write 3x-4y=6 as a function of X
______: Tends to make you take more risks at a time when you are the least able to cope with the risk involved?
What is the relationship between the development of trade and the development of technology?
Which of the following lines are not used when creating linear perspective? please answer
n any ecosystem, decomposers are important for all BUT one of the following.
The plan for how the government will raise and spend money is known as the A. federal treasury. B. spending plan. C. Federal Reserve. D. federal budget.
In this excerpt from his first address to Parliament, how does Winston Churchill arouse patriotic feelings in his audience? We shall not flag nor fail. We shall
history as common memory is
Which products result in a difference of squares? Check all that apply. (5z + 3)(–5z – 3) (w – 2.5)(w + 2.5) (8g + 1)(8g + 1) (–4v – 9)(–4v + 9) (6y + 7)(7y – 6
How much excess nutritional energy, in kilojoules, does the adult consume per day?