arismery87 arismery87
  • 18-10-2019
  • Mathematics
contestada

Alice and John get paid per project. Alice charges $10 per hour plus a project fee of $24. John charges $14 per hour plus a project fee of $19

Respuesta :

vanessa16292 vanessa16292
  • 18-10-2019
Alice = 10h + 24 ( h representing hour )
John = 14h +19
Answer Link

Otras preguntas

An altlas is a collection of statisical date ranging one year. True of false ?
Which of the following sets could be the sides of a right triangle? {2, 3, √10 } {3, 5,√34 } {5, 8, 12}
your friend is inviting you to go to watch a movie with him but your parents don't allow you what do you do what do you say to your friend​
7 If 8(x - 2y) = 16x, then what is x in terms of y?
Let's take a closer look at NSC-68. Read the part of the document that is titled "Background of the Present Crisis." Beginning with the third sentence in the se
You are taking hang-gliding lessons. The cost of the first lesson is one and a half times the cost of each additional lesson. You spend $260 for six lessons.
What do you think about politics today?
responsible citizens are expected to vote in government elections . Give two reasons why young people should also vote​
The English language began as a result of
If y= 2x+3, find the value of y when x= 2.