epicnuke35
epicnuke35 epicnuke35
  • 20-10-2019
  • Mathematics
contestada

grapes cost 2.09 per pound. john bought 3.25 pounds. how much will john pay for the grapes? show work​

Respuesta :

karinaliannjh
karinaliannjh karinaliannjh
  • 20-10-2019

Answer:

6.79

Or 6.80

Step-by-step explanation:

2.09×3.25= 6.79

Answer Link

Otras preguntas

what event happened immediately following the election of lincoln in 1860?
A manager hires labor and rents capital equipment in a very competitive market. Currently the wage rate is $7 per hour and capital is rented at $11 per hour. If
What is the scope or range of ethics? Are the preferences of nonhumans included in the "good life" that is possible? Why or why not?
Can someone help me fast plz :(
In the compound Al2O3, the ratio of aluminum to oxygen is?
Figure A is a scale image of Figure B what is the value of x
Which best explains the purpose of the rhetorical device used in this excerpt
Yolanda makes wooden boxes for a crafts fair. She makes 300 boxes like the one shown, and she wants to paint all the outside faces.
What type of number is [tex]\sqrt{ } 7[/tex]
Label each section of the box plot. Can someone help please?