minyoongiswife96
minyoongiswife96 minyoongiswife96
  • 19-11-2019
  • Mathematics
contestada

Xiao bought 4
gallons of gas that cost $2.50 per gallon
What is the total cost of the gas?​

Respuesta :

syedzuzair14 syedzuzair14
  • 19-11-2019

Answer:

10

Step-by-step explanation:

If 1 Gallon Cost 2.5$ and He Bought 4, Then Multiply 2.5 with 4 and we get the answer which is 10....

Answer Link
SomeoneDumberThanYou SomeoneDumberThanYou
  • 19-11-2019
The answer is 10 because 2.5 times 4= 1
Answer Link

Otras preguntas

^^picture attached :)
Find the work w done by the ideal heat engine.
The plasma membrane has a double layer of phospholipids with _____ dispersed throughout.
The bioavailability of calcium in calcium-fortified orange juice is comparable to that of milk. answers: true or false
order the numbers from least to greatest: -4, -14/3, -5.1
What did darwin learn from the fossils that he observed on his voyage?
Help Me! Please (10 pts) am I right
The Constitution creates a separation of powers within American government. This idea was influenced by the thinking of which Enlightenment figure? A. Baron de
One feature of the government of the Confederacy was what?
Triangle RST is similar to triangle XYZ. What is the length of XZ. RS= 6. RT= 8. RST=5 (up and down). XYZ= 3(up and down). Please help!!!