royalstar16 royalstar16
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

Doritos $4.39 for 11.5oz VS. Cheetos $2.24 for 9.75oz

Respuesta :

rangercorrea
rangercorrea rangercorrea
  • 20-11-2019

Answer:

Cheetos

Step-by-step explanation:

Doritos price is almost the double price of Cheetos and the oz is not close at that.

Answer Link

Otras preguntas

what is 145/8 as a decimal numbers
When beginning an explanatory essay, why is it important to create an outline first?
Write the equation of the line that satisfies the given conditions. Express the final equation in standard form. Contains the point (−4, 6) and is perpendicul
i want write pragraph about computer
what number has four factors
johnathan can jog 3 2/5 miles in 7/8 hour. Determine his average speed in miles per hour.
Write an equation in slope - intercept form for the line that satisfies each set of conditions. answers only 24. slope 0.25, passes through (0,4) 26. slope 3/2,
what is 26 divided by 43040 equal
is the quotient 2.7 divided by 3 greater than 1?
How many valence electrons does oxygen have? a. 2 c. 6