cloutbabylele14 cloutbabylele14
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

If you have 8 bagels and they cost 14.89 what’s the unit rate

Respuesta :

Jezustakedawheel Jezustakedawheel
  • 20-11-2019
14.89/8

Divide by 8/8

Final Answer: 1.86/1 (Rounded)
Answer Link

Otras preguntas

So I’ve got 7th grade math homework and I don’t really get this
Can someone help me and not bots i will report
Alyssa will correctly label the numbers 48.4, 48 1/2 , 48.09, and 48 3/5 on the number line below. Which number will be located closest to 49? helpppppppppppp p
Which of the following events of the water cycle involves the biosphere:heavy rain causing a landslide , or leaves releasing water vapor into the air?Explain.
What are five ratios that are equivalent to 5÷2v
what does this statement mean “Millions of boomers did not land here because of too many trips to Starbucks.”
Hey can you help me fast I am at a 83 and I need to get to a 90 on this.
Shemegh Face Scarfs- Sandstorms are frequent and those who lived on the outskirts of the desert have to deal with the high winds and dangerous sands. To prevent
When the Northern Hemisphere is pointed toward the Sun, it is considered ____________ in North America.
pls help Which scenario would increase the gravitational force between two objects? A. Decrease the mass of one of the objects. B. Increase the distance between