nira63 nira63
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

If 3 cooking spoons cost 12 dollars,
how much do 16 cooking spoons cost?

Respuesta :

anjoliemichelle
anjoliemichelle anjoliemichelle
  • 20-11-2019

Answer:

64 bucks

Step-by-step explanation:

one spoon is 4 bucks, so 4 times 16=64

Answer Link

Otras preguntas

What is 3 1/2 multiplied by 2 1/4 as a mixed number or fraction
Why does Hally tell this joke to Sam and Willie?
if a cat is running at a constant speed of 10km/h for 5 s, what is its average speed and what is its instantaneous speed at 4 s?
A rectangle with a 4-inch length and a 7-inch width is translated a distance of 12 inches perpendicular to the plane it is in. If copies of the rectangle are le
Indicate which topics in the following list lend themselves to a formal style and which lend themselves to an informal style. Mark “F” for formal, “I” for infor
Gibbons v. Ogden reinforced __________. A. the Bill of Rights B. the states’ authority over the federal government C. the federal government’s authority over st
Provide the reasons for he proof
my left eye is very blurred and i can’t see far things using it . however , my right eye is amazing and can see up close and far away . will i be prescribed gla
There were 512 cups of water in a cooler before a soccer game. After the soccer game there were 384 cups of water in the cooler. There are 16 cups in a gallon.
What is the quotation of m and 7