motalste007 motalste007
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

At Walmart ,2 pounds (lbs) of fajita meat costs $10.50

Respuesta :

triselle
triselle triselle
  • 24-11-2019

Answer: literally just divied

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did princess Diana became famous
Keynesian economic policies are designed to lower unemployment by _____. a reducing aggregate supply b increasing aggregate demand c increasing aggregate sup
Convection currents in the Earth’s mantle are responsible for the movement of tectonic plates. As shown in the diagram, heat from the Earth’s core is the drivin
The "unseen" is an important part of kaluli understandings of the real world. what is the relationship between people and their shadow counterparts
Which aspect of a story best categorizes it as fantasy?
*20 points* a coin is flipped 3 times and number of times heads appears is recorded. how many different outcomes can occur A. 2 B. 8 C. 1 D. 4
On a piece of paper, draw a box plot to represent the data below. Then determine which answer choice matches the box plot you drew. 11, 12, 15, 16, 17, 19, 22,
Dr. Martin Luther King, Jr. is remembered for his dedication to civil rights and remarkable leadership skills. Unlike some violent activists of his time, he cho
A bus starting from rest moves with a uniform acceleration of 0.1 ms ^-2 for 2 minutes.Find the speed acquired then find the distance travelled
Aaron bought a set of plastic ice cubes with a mixture of water and air inside.What volume of water and air is inside each of the plastic ice cubes? 1,500 mmm 3