Rxoses
Rxoses Rxoses
  • 17-12-2019
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP! THANK YOU!

PLEASE HELP THANK YOU class=

Respuesta :

quilreen
quilreen quilreen
  • 17-12-2019

Answer:

The Third option or 6 fairy wands for $37.50

Step-by-step explanation:

8 divided by 50 equals the answer per wand costs, which is 0.16 cents.

4/20 is 0.2 so not that one, 10/65 is 0.153...

and 6/37.50 would be 0.16; that's the answer.

Answer Link

Otras preguntas

BRYCE: • Has a high paying job and has determined he could afford up to $3,300 per month • Wants a sweet home to reward all his hard work; his dream home costs
During a presentation, promptly complying with requests raised by audience members.
Need answers for both!! pls <3
A theory about how to achieve an organization's goals is essentially a(n)?
A researcher is working with a group of 9 participants, 5 of whom are female and 4 of whom are male. The researcher will select one participant from the group a
When it comes to mental health, society can establish stigmas associated to individuals whom are impacted by mental health issues. When stigma is attached to a
Samantha is using 8 ¼ yards of string to make necklaces. Samantha uses ½ yard of string to make each necklace. How many necklaces Samantha can make? ___________
Which of the following inferences best explains why none of the animals steal the harvest?
Complete the table for the given ratio. Plot the ordered pairs (x,y) from the table on the following graph.
Can anyone help me with Course Activity: Triangle Similarity on Edmentum? I'm stuck on a lot of questions.