luhke3ke luhke3ke
  • 17-12-2019
  • Mathematics
contestada

Ann bought 3 pairs of jeans for 195$. Find the unit rate

Respuesta :

Mariartica
Mariartica Mariartica
  • 17-12-2019

Answer:

1:65

$65/per pair

Step-by-step explanation:

$195 ÷ 3 = $65/per pair

ratio is 1:65

Answer Link

Otras preguntas

Describe things that you have learned through the process of classical conditioning. How did you learn them?
Question Write the word sentence as an inequality. A number y is no more than −8.
What is the domain and range to this problem?
In order to maximize the chances that experimental groups represent the population of interest, researchers should conduct ________ and ________.
A smokestack is 180 feet high. A guy wire must be fastened to the stack 30 feet from the top. The guy wire makes an angle of 40∘ with the ground. Find the l
...mbjhhv,h,gj,,yjhgjctudgtg
How many atoms of hydrogen appear to be on the reactant side? The product side?
How should students prepare to use chemicals in the lab?.
Process that changes one set of chemicals into another.
Which component is missing from the process of photosynthesis? Carbon Dioxide ________ Sunlight → Glucose Oxygen Light Energy Sugar Plants Water.